HAKKIMIZDA

Ofis “Tansu Acımert Mimarlık ve Danışmanlık Bürosu” olarak 2005 yılında İstanbul’da kuruldu. 2005 yılından günümüze kadar çeşitli ölçeklerde mimari, iç mekan, endüstriyel tasarım konularında çalışmakta ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

2002 yılından beri Tansu Acımert’in havaalanları planlaması, terminal tasarımı konularında yaptığı akademik çalışmalarla beraber, Cidde ve Paris’te bulunduğu sure içerisinde Kral Abdülaziz Havaalanı Yenileme Projesi için yaptığı tasarım danışmanlığı hizmetleri sayesinde kazandığı deneyimlerle havaalanları terminal planlamasında uzmanlaşmıştır. Ofis, havaalanları, iskeleler ve kent ulaşım sistemleri üzerinde çalışan, disiplinler arası bir araştırma labaratuarı niteliğindedir.

 

Tansu ACIMERT

Kurucu, Yüksek Mimar

Samsun’da doğmuştur. Mimar ve tasarımcı olan Tansu ACIMERT ulaşım yapıları, kent ulaşım sistemleri üzerine araştırmalar yapmaktadır.

2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde lisans, 2003 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde “Çağdaş Havaalanı, Terminal Planlamasında Akış olgusu, Plan Tipleri, Tip Seçimi ve Kriterleri” teziyle yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde doktora tezi çalışmalarına devam etmektedir.

2000 – 2004 yılları arasında Doğan Tekeli – Sami Sisa Mimarlık Bürosu’nda ofis, alışveriş merkezi, havaalanı, fabrika, konut gibi çeşitli konularda çalışmıştır.

2007 – 2010 yılları arasında Suudi Arabistan Savunma ve Havacılık Bakanlığı’na bağlı, Sivil Havacılık Otoritesi’ne, Cidde Kral Abdülaziz Uluslararası Havaalanı yenileme projesi kapsamında Cidde ve Paris’te mimari tasarım danışmanı olarak çalışmıştır.

2003 yılında “Sinan’a Saygı” ulusal yarışmasını kazanmıştır.

Halen Bahçeşehir Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak proje stüdyosu yürüten Tansu Acımert, Türkiye’de çeşitli mimarlık okullarında mimari proje stüdyoları yönetmiş, jüri üyeliği yapmış; çeşitli seminerlerde moderatör ve konuşmacı olarak yer almıştır.